Okres nauki: 5 lat Przedmioty rozszerzone: fizyka Nauka drugiego języka: j. niemiecki Kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie:
TLO.03 – Wykonywanie obsługi technicznej płatowca i jego instalacji oraz zespołu napędowego statków powietrznych.
Technik mechanik lotniczy znajdzie zatrudnienie w:
firmach lotniczych zajmujących się eksploatacją, obsługą techniczną i naprawą samolotów, szybowców czy śmigłowców; • zakładach produkcyjnych przemysłu lotniczego przy realizacji procesów produkcyjnych statków powietrznych i zawiązanych z nimi wyrobów, części i akcesoriów; • zakładach projektowych przemysłu lotniczego przy opracowaniach technologicznych i konstrukcyjnych płatowca, zespołów napędowych i ich podzespołów, części i wyposażenia statków powietrznych; • organizacjach obsługowych lotnictwa cywilnego, certyfikowanych zgodnie ze standardami europejskiego prawa lotniczego, przy bezpośredniej obsłudze i naprawach statków powietrznych; • laboratoriach lotniczych ośrodków badawczo-rozwojowych; • aeroklubach lotniczych przy utrzymywaniu bezpiecznych i niezawodnych statków powietrznych „małego lotnictwa”; • na lotniskach jako personel wspomagający obsługę techniczną statków powietrznych.
Perspektywy edukacyjne: klasa przygotowuje do studiów na kierunkach- mechanika lotnicza, mechatronika, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn i wiele innych.
Okres nauki: 5 lat Przedmioty rozszerzone: matematyka, Nauka drugiego języka: j. niemiecki,
Kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie: MEC.08. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
Dostęp do nowoczesnych maszyn i urządzeń typu drukarki 3D i obrabiarki CNC, wykładów „Uniwersytetu pierwszego wieku”, współpraca z kołami naukowymi UPZ.
pod patronatem Akademii Zamojskiej w Zamościu – Instytut Techniczno-Informatyczny, Wydział: Mechaniki i Budowy Maszyn.
Perspektywy zawodowe: zakłady produkcyjne i usługowe branży mechanicznej, zakłady i firmy branży elektrycznej, elektronicznej, spożywczej, lotniczej, górniczo-hutniczej, stoczniowej, budowlanej i transportowej, zakłady mechaniczne produkcyjne i usługowe o różnorodnym profilu produkcji czy też świadczonych usług diagnostyczno-naprawczych.
Perspektywy edukacyjne: klasa przygotowuje do studiów na kierunkach- mechanika, mechatronika, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn i wiele innych.
Okres nauki: 5 lat Przedmioty rozszerzone: biologia, Nauka drugiego języka: j. niemiecki
KWALIFIKACJE WYODRĘBNIONE W ZAWODZIE:
HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych
Technik żywienia i usług gastronomicznych znajdzie zatrudnienie jako:
szef kuchni w restauracjach, pensjonatach, ośrodkach wczasowych, statkach itp.
manager zakładu gastronomicznego, pracownik instytucji zajmujących się obrotem żywnością,
doradca w zakresie prawidłowego żywienia, organizator imprez okolicznościowych i usług cateringowych,
prowadzący własną działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych. Perspektywy edukacyjne: klasa przygotowująca do studiów na kierunkach- technologia żywności, bezpieczeństwo żywności, dietetyka, żywienie człowieka i nauki konsumenckie, nowoczesna organizacja i zarządzanie w gastronomii, hotelarstwo i turystyka, organizacja i zarządzanie w gastronomii oraz wielu podobnych
W klasie V technikum będzie możliwość zdobycia dodatkowych umięjetności z zakresu dietetyki dzieci i dorosłych – przygotowanie do zawodu dietetyka.
Jeśli chcesz uczyć się w bezpiecznej szkole z tradycjami – przyjdź do nas!
Okres nauki: 4 lata
Przedmioty rozszerzone: język angielski, biologia, język polski
klasa o profilu psychologicznym
Nauka drugiego języka: j. niemiecki
Perspektywy edukacyjne: liceum przygotowuje do dalszej nauki, np. studiów na wybranych kierunkach. Nauka w liceum ogólnokształcącym daje wiedzę ogólną, przygotowuje do matury, przedmioty profilowane dają wiedze przydatna na studiach psychologicznych.
Absolwent liceum posiada wykształcenie średnie.
Okres kształcenia: 3 lata w systemie dualnym Kształcenie dualne – praktyczna nauka zawodu u pracodawcy (umowa z wynagrodzeniem) na najnowocześniejszych maszynach i urządzeniach będących wyposażeniem firmy.
pod patronatem: Warsztat Samochodowy „Momot” Blacharstwo, Mechanika Pojazdowa, Lakiernictwo. Przedsiębiorca znajduje się w czołówce europejskich firm branży samochodowej dzięki wdrożeniu ultraszybkiej, innowacyjnej technologii gradientowego, wieloetapowego utwardzania ultrafioletowego powłok lakierniczych, podwyższającego ich wytrzymałość, twardość i szczelność.
Naukę zawodu w kształceniu dualnym młodociany pracownik realizuje zgodnie z umową wymiarze: 2 dni w tygodniu w klasie I, 2 dni w klasie II i 3 dni w klasie III, za okres kształcenia otrzymuje wynagrodzenie.
Perspektywy zawodowe : Absolwent szkoły branżowej może podejmować pracę w firmach i przedsiębiorstwach zgodnie z kierunkiem kształcenia, może również podjąć własną działalność gospodarczą. Perspektywy edukacyjne: Absolwent Branżowej Szkoły I Stopnia może uzyskać dyplom zawodowy na poziomie technikum w Branżowej Szkole II stopnia. W naszej szkole możesz zdobyć zawód: lakiernik samochodowy NOWOŚĆ, blacharz samochodowy.