Technik hotelarstwa

Przedmioty
punktowane
Przedmioty
rozszerzone
Kwalifikacje
Języki obce

Hotelarstwo to kierunek bardzo dobrze rokujący zwłaszcza na Roztoczu, gdzie jest wielkie zapotrzebowanie na rozwój infrastruktury w branży turystycznej. W naszym regionie powstają nowe hotele,  doskonale rozwijają się również małe firmy rodzinne – pensjonaty, motele czy zajazdy. Praca w tej branży daje ogromne możliwości rozwoju i spełnienia zawodowego.

Absolwenci tego kierunku są chętnie zatrudniani jako osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i umiejętności, mogą też podejmować studia w celu podniesienia swego wykształcenia

MIEJSCA PRACY TECHNIKA HOTELARSTWA:

 hotele, ośrodki wypoczynkowe, zakłady uzdrowiskowe, pensjonaty, zajazdy, biura podróży, własna działalność gospodarcza w zakresie świadczenia usług hotelarskich, agroturystyka.

Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba pięter, gastronomia), ponadto zbieranie i gromadzenie informacji, kreowanie rozwoju i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich.

Nasi uczniowie odbywają praktyki i staże w Hiszpanii, Portugali, Grecji i Niemczech.

 

Skip to content