AKTUALNOŚCI

" Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska."
Józef Piłsudski

102 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat, jakie zapisały się na kartach historii Polski.
Wtedy właśnie, nasza ojczyzna, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię Prusy i Rosję odzyskała niepodległość.

Przystępujemy do akcji "Szkoła do hymnu"

Zapraszamy społeczność szkolną do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.
 „Szanuj, kochaj, chroń” – broszura Ministerstwa Obrony Narodowej
Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.
Do pobrania: broszura MON „Szanuj, kochaj, chroń”

Nie z tej Ziemi - wystartowała akcja Czytaj Pl 2021
12 bestsellerów znowu za darmo

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce i na świecie akcji czytelniczej Czytaj PL . Selekcja świetnych książek do czytania i do słuchania – w pełni za darmo, do końca listopada. Wystarczy, że pobierzecie aplikację Woblink, zeskanujecie kod QR na stronie https://czytajpl.pl/ i już możecie czytać. Sami widzicie, nie ma wymówki od czytania.

Szczegóły na stronie: CZYTAJ PL

I miejsce Szymona w konkursie „Wakacje z historią”
zorganizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość

24 września 2021 r. odbyła się inauguracja kształcenia praktycznego klasy patronackiej Branżowej Szkoły I Stopnia w Szczebrzeszynie

Program Eco-Edu-Up

zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Informacja
Spotkanie z rodzicami odbędzie się
20 września 2021 r. o godz. 15:30

REGULAMIN KIERMASZU PODRĘCZNIKÓW

  1. Kiermasz odbywa się w bibliotece szkolnej w dniach od 07 – 30 września 2021 r.
  2. W każdym podręczniku przeznaczonym do sprzedaży należy wpisać ołówkiem  następujące dane: imię i nazwisko, klasę oraz cenę.
  3. Dodatkowo na osobnej kartce należy oddać listę podręczników przeznaczonych do sprzedaży wraz z cenami potwierdzoną podpisem przyjmującego nauczyciela.

  4. Pieniądze za sprzedane książki lub książki niesprzedane należy odebrać najpóźniej do dnia 4 października 2020 r. Pieniądze należy odebrać osobiście, za okazaniem legitymacji szkolnej.

  5. Po tym terminie książki niesprzedane zostaną rozdane zainteresowanym uczniom lub oddane do skupu makulatury a nie odebrane w terminie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych książek do Biblioteki.
  6. Podręczniki przyniesione do sprzedaży będą miały specjalnie wyznaczone na to miejsce i poddawane 2-dniowej kwarantannie.

Jubileusz 210 lat szkolnictwa średniego w Szczebrzeszynie

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”

Jan Zamoyski 
 

   1 września 2021 r. w Zespole Szkół nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 Szkół Powiatu Zamojskiego. Uroczystość uświetnią obchody 210 lat szkolnictwa średniego w Szczebrzeszynie oraz 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej.                                               

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Rodzice  

Zespołu Szkół Nr 2 im. Dr Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie 

e-book projektu eTwinning "Tasty Region"

3 edycji programu stypendialnego "Lider wiedzy i ochrony środowiska"

Emil Knybel uczeń kl IV TŻiUG wykonuje zadania w ramach udziału w 3 edycji programu stypendialnego “Lider wiedzy i ochrony środowiska”organizowanego przez WFOŚiGW oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

PROJEKT AUTORSKIEJ ŚCIEŻKI PRZYRODNICZEJ EMILA

Fotowoltaika w Szczebrzeszynie – prezentacja

„Zagraniczny staż w gastronomii krokiem w stronę sukcesu zawodowego”

05 lipca 2021 rozpoczyna się 4 tygodniowy staż zawodowy uczniów w Hiszpanii w ramach projektu akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego w programie Erasmus + w roku 2020.

Dzięki tej praktyce uczniowie uzyskają kwalifikacje zawodowe, językowe, kulturowe i społeczne zgodnie z ideą ECVET (Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym, który ma służyć zwiększeniu przejrzystości i porównywalności kwalifikacji).

Skip to content