AKTUALNOŚCI

Spotkanie profilaktyczne

W naszej szkole 19 grudnia 2022r. odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów wszystkich klas. Tematem było cyberbezpieczeństwo. Spotkanie poprowadziła pani Edyta Szałacha-Małysz, Radca Prawny z Kancelarii z Zamościa. Pani Edyta Szaacha-Małysz jest Radcą Prawnym, wykładowcą akademickim, doktorantką na wydziale Prawa KUL w Lublinie oraz działa w fundacji Experto Pro Bono, dzięki której to spotkanie zostało przeprowadzone.   Spotkanie to było wstępem do cyklu spotkań w których będziemy mieli możliwość uczestniczyć.
Dziękujemy za już i prosimy o więcej.   

Tydzień mediacji w Zamościu

21 października  uczennice klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Nr 2  w Szczebrzeszynie wzięły udział w spotkaniu w Sądzie Okręgowym w Zamościu w ramach “Tygodnia Mediacji”, które po raz kolejny zorganizował zamojski sąd.
W dniach od 17-21 października 2022r. odbywały się liczne spotkania, panele dyskusyjne i konferencje w tym temacie. My jako szkoła zostaliśmy zaproszeni w ostatnim dniu na spotkanie „Uczymy się mediacji”, które oprowadziły  pani sędzia oraz pani mediatorka.
Spotkanie było bardzo udane, dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy. Informacje były przekazane w świetny sposób. 
Liczymy na dalszą współpracę i bardzo chętnie zaprosimy panie do siebie.

      pedagog: Joanna Borowiec-Szklarz

Powitanie jesieni na rowerach

W piątek 7 października 2022 roku odbył się rajd rowerowy na „Powitanie jesieni”. W rajdzie wzięło udział 20 uczniów z naszej szkoły pod opieką Joanny Borowiec-Szklarz, Piotra Szklarza i Pawła Pietrowicza. Od rana dopisywała nam wspaniała słoneczna pogoda – złota polska jesień. Wyruszyliśmy ze Szczebrzeszyna do Zwierzyńca zwiedzaliśmy Kościół na Wyspie p.w. św. Jana Nepomucena. Po przerwie przy stawach „Echo” ruszyliśmy w dalszą drogę przez Roztoczański Park Narodowy do Florianki. Po drodze podziwialiśmy Czarny Staw malowniczo położony w leśnym zagajniku przy trasie spacerowo-rowerowej. Po przyjeździe na Floriankę zwiedziliśmy Izbę leśną i hodowlę konika polskiego. Z Florianki jechaliśmy przez Górecko Stare do Górecka Kościelnego gdzie aleją pomnikowych dębów dotarliśmy do Kapliczki drewnianej „na wodzie” pw. św. Stanisława. Kapliczkę okala przykryty okapem pomost, znajdujący się bezpośrednio nad wodami Szumu. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w trasę powrotną tą samą drogą podziwiając florę i faunę Roztocza do Szczebrzeszyna. O godzinie 15 przybyliśmy pod szkołę zrelaksowani i bogatsi o nowe doświadczenia.

Zawodowy strzał w 10!

21 września w zamojskiej sali OSiR  zaprezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną  w ramach  wydarzenia „Zawodowy strzał w 10”, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Lublinie.  Zamość i EduTargi odwiedzili także posłowie zasiadający w Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2022/2023 mszą świętą sprawowaną przez ks. Leszka Kurona w kościele pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Uroczystości w szkole otworzył Pan Piotr Szklarz, który od 1 września pełni obowiązki dyrektora naszej placówki Uroczystość uświetnili: Wicestarosta Powiatu Zamojskiego, pan Witold Marucha, Podinspektor w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Powiatu, pani Ewa Łapa, Starszy Wizytator Delegatury Zamojskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, pan Andrzej Świątek oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas uroczystości pan dyrektor Piotr Szklarz, przybyli goście, nauczyciele, Rada Rodziców i uczniowie podziękowali ustępującej ze stanowiska dyrektora, pani Małgorzacie Piłat, która swą sumienną pracą przyczyniła się do sukcesu Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie.

Panu Piotrowi Szklarzowi, nowemu  dyrektorowi, życzymy wielu sukcesów i satysfakcji na nowym stanowisku! 

Remont obiektów sportowych w Zespole Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie

„Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości,

 ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości,

 odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód,

 ducha wyrzeczenia i solidarności,

 wierności obowiązkom –

to wszystko należy do cnót sportowca.”

Arkadiusz Gołaś

/wybitny reprezentant Polski w piłce siatkowej/

„Przez ostatnie tygodnie lokalna społeczność Szczebrzeszyna z uwagą śledzi generalny remont zewnętrznych obiektów sportowych naszej szkoły. Inwestycja jest finansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska 2021 oraz środków Powiatu Zamojskiego.

Celem działania jest wybudowanie nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego o sztucznej nawierzchni, które zastąpi nieużytkowane korty tenisowe przyległe do budynku głównego naszej placówki. Boisko będzie służyło rozgrywkom piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej, nożnej oraz wielu dobrym inicjatywom podejmowanym w trosce o zdrowie użytkowników obiektu.

Wszyscy czekamy na nowe talenty sportowe, które rozwiną tu swoje skrzydła.

Życzę samych sukcesów uczniom i przyszłym sportowcom, a Ministerstwu i Powiatowi Zamojskiemu składam gorące podziękowania za dbałość o rozwój szkoły.

W dniach 27 marca – 2 kwietnia w ramach partnerstwa Powiatu Zamojskiego i Powiatu Schwäbisch Hall odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego ze Szczebrzeszyna ze szkołami partnerskimi ze Schwäbisch Hall i Crailsheim.

Spotkanie było realizowane dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) . Głównym celem projektu wymiany uczniów było wzbogacenie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych młodzieży poprzez pryzmat ich zainteresowań zawodowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z systemem szkolnictwa zawodowego, brali udział w zajęciach praktycznych i warsztatach. Zwiedzili szkoły partnerskie oraz poznali miejsca praktyk i warsztatów, w których odbywa się nauka zawodu. Poznali historię, tradycję i kulturę kraju goszczącego. Uczniowie biorący udział w projekcie poprzez udział w różnych zajęciach integracyjnych i warsztatach poszerzali swoją wiedzę zawodową, doskonali umiejętności językowe, wzbogacali wiedzę społeczną i kulturową.

Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie
zaprasza uczniów klas 8 wraz z nauczycielami
na Dni Otwarte Szkoły.

WIDZIMY SIĘ W SZKOLE!

DODATKOWE KWALIFIKACJE SZANSĄ NA ZAWODOWY SUKCES

Powiat Zamojski w partnerstwie z SYNTEA S. A. realizuje projekt dla uczniów Technikum w Szczebrzeszynie pt. „Dodatkowe kwalifikacje szansą na zawodowy sukces”. W ramach wsparcia odbywają się szkolenia i płatne staże zawodowe dla przyszłych adeptów Gastronomii oraz Mechaniki. Szkolenia kończą się egzaminami zewnętrznymi oraz uzyskaniem przez młodzież kwalifikacji zawodowych VCC, którym towarzyszą certyfikaty ISO i EUROPASS.

Stażyści programu POWER zapraszają na warsztaty kulinarne

Czwartek 16 grudnia 2021 r. godz. 10.00-13.00 pracownia gastronomiczna

Laureat III-ciej edycji LWOŚ

W dniu 06.12.2021r w Urzędzie Wojewódzkim w Zamościu miała miejsce uroczystość ogłoszenia laureatów III-ciej edycji programu stypendialnego organizowanego przez WFOŚiGW oraz KO w Lublinie a skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazł się nasz uczeń Emil Knybel z klasy IV TŻiUG , którego opiekunką była nauczycielka biologii pani Maria Mazur. Gratulujemy osiągniętego sukcesu!

KONKURS BOŻONARODZENIOWY plastyczno- językowy

Nauczyciele uczestniczący w projekcie mobilności pt.,,Języki obce nie są nam obce- wykwalifikowana kadra gwarancją sukcesu szkoły” ogłaszają konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku obcym. 

Cel konkursu:  

 • kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowej  
 • rozwijanie umiejętności językowych 
 • pogłębianie wiedzy o Hiszpanii, Niemczech i krajach anglojęzycznych 
 • pobudzanie do dokonań twórczych   
 • popularyzacja różnych technik plastycznych 

Dołącz do naszego konkursu! 

Zwycięzcy zabiorą do domu trofeum i nagrodę pieniężną w postaci kuponu! 

Koordynator projektu- Elżbieta Nawrocka 

.

" Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska."
Józef Piłsudski

102 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat, jakie zapisały się na kartach historii Polski.
Wtedy właśnie, nasza ojczyzna, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię Prusy i Rosję odzyskała niepodległość.

Przystępujemy do akcji "Szkoła do hymnu"

Zapraszamy społeczność szkolną do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.
 „Szanuj, kochaj, chroń” – broszura Ministerstwa Obrony Narodowej
Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.
Do pobrania: broszura MON „Szanuj, kochaj, chroń”

Nie z tej Ziemi - wystartowała akcja Czytaj Pl 2021
12 bestsellerów znowu za darmo

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce i na świecie akcji czytelniczej Czytaj PL . Selekcja świetnych książek do czytania i do słuchania – w pełni za darmo, do końca listopada. Wystarczy, że pobierzecie aplikację Woblink, zeskanujecie kod QR na stronie https://czytajpl.pl/ i już możecie czytać. Sami widzicie, nie ma wymówki od czytania.

Szczegóły na stronie: CZYTAJ PL

I miejsce Szymona w konkursie „Wakacje z historią”
zorganizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość

24 września 2021 r. odbyła się inauguracja kształcenia praktycznego klasy patronackiej Branżowej Szkoły I Stopnia w Szczebrzeszynie

Program Eco-Edu-Up

zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Informacja
Spotkanie z rodzicami odbędzie się
20 września 2021 r. o godz. 15:30

REGULAMIN KIERMASZU PODRĘCZNIKÓW

 1. Kiermasz odbywa się w bibliotece szkolnej w dniach od 07 – 30 września 2021 r.
 2. W każdym podręczniku przeznaczonym do sprzedaży należy wpisać ołówkiem  następujące dane: imię i nazwisko, klasę oraz cenę.
 3. Dodatkowo na osobnej kartce należy oddać listę podręczników przeznaczonych do sprzedaży wraz z cenami potwierdzoną podpisem przyjmującego nauczyciela.

 4. Pieniądze za sprzedane książki lub książki niesprzedane należy odebrać najpóźniej do dnia 4 października 2020 r. Pieniądze należy odebrać osobiście, za okazaniem legitymacji szkolnej.

 5. Po tym terminie książki niesprzedane zostaną rozdane zainteresowanym uczniom lub oddane do skupu makulatury a nie odebrane w terminie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych książek do Biblioteki.
 6. Podręczniki przyniesione do sprzedaży będą miały specjalnie wyznaczone na to miejsce i poddawane 2-dniowej kwarantannie.

Jubileusz 210 lat szkolnictwa średniego w Szczebrzeszynie

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”

Jan Zamoyski 
 

   1 września 2021 r. w Zespole Szkół nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 Szkół Powiatu Zamojskiego. Uroczystość uświetnią obchody 210 lat szkolnictwa średniego w Szczebrzeszynie oraz 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej.                                               

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Rodzice  

Zespołu Szkół Nr 2 im. Dr Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie 

e-book projektu eTwinning "Tasty Region"

3 edycji programu stypendialnego "Lider wiedzy i ochrony środowiska"

Emil Knybel uczeń kl IV TŻiUG wykonuje zadania w ramach udziału w 3 edycji programu stypendialnego “Lider wiedzy i ochrony środowiska”organizowanego przez WFOŚiGW oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

PROJEKT AUTORSKIEJ ŚCIEŻKI PRZYRODNICZEJ EMILA

Fotowoltaika w Szczebrzeszynie – prezentacja

„Zagraniczny staż w gastronomii krokiem w stronę sukcesu zawodowego”

05 lipca 2021 rozpoczyna się 4 tygodniowy staż zawodowy uczniów w Hiszpanii w ramach projektu akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego w programie Erasmus + w roku 2020.

Dzięki tej praktyce uczniowie uzyskają kwalifikacje zawodowe, językowe, kulturowe i społeczne zgodnie z ideą ECVET (Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym, który ma służyć zwiększeniu przejrzystości i porównywalności kwalifikacji).

Skip to content