AKTUALNOŚCI

II edycja programu "Lider wiedzy i ochrony środowiska"
Ania Mróz i jej zrealizowane działania w ramach uczestnictwa w II edycji programu stypendialnego “Lider wiedzy i ochrony środowiska”.
Jego organizatorami są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Szkolne czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie aktywnie włączyli się w akcję “Narodowe Czytanie” zapoczątkowaną przez Parę Prezydencką i 29 września przedstawili inscenizację fragmentów romantycznego dramatu Juliusza Słowackiego- dramatu, który porusza zarówno serce, jak i rozum.

W wydarzeniu uczestniczyli również zaproszeni goście: wicestarosta Pan Witold Marucha oraz dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Pani Joanna Dunal. Akcji towarzyszyła prezentacja sylwetki pisarza oraz wariacja Barbary Kurdej- Szatan pt.,,Juliusz Słowacki wielkim poetą był” nawiązująca do lekcji języka polskiego z ,,Ferdydurke” Gombrowicza.

Spektakl opracowała p. Elżbieta Nawrocka

Ślubowanie

Rajd rowerowy na pożegnanie lata i powitanie jesieni

W piątek 25 września odbył się rajd rowerowy na trasie Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Florianka, Górecko Stare, Górecko Kościelne. W rajdzie rowerowym na pożegnanie lata i powitanie jesieni wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli Pawła Pietrowicza i Jarosława Kadłubowskiego. Piątkowy poranek przywitał nas piękną, jeszcze letnią pogodą. Wyruszyliśmy ścieżką pieszo – rowerową wzdłuż Wieprza w kierunku Zwierzyńca. Po dotarciu do Zwierzyńca zwiedziliśmy kościół na wyspie św. Jana Nepomucena i zrobiliśmy krótki postój nad stawami Echo. Po odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę przez Roztoczański Park Narodowy. W osadzie Florianka zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy pomniku przyrody, jakim jest dąb Florian i odwiedziliśmy hodowlę konika polskiego. Po przybyciu do Górecka Kościelnego udaliśmy się na zaporę wodną pełniącą rolę lokalnej hydroelektrowni i podziwialiśmy położony w malowniczym terenie zbiornik retencyjny na rzece Szum. W dalszej części naszej wycieczki po Górecku Kościelnym zwiedzaliśmy pomnikowe dęby szypułkowych i kapliczkę św. Stanisława na rzece Szum. Po krótkiej przerwie udaliśmy się w drogę powrotną do Szczebrzeszyna. Ostatni przystanek zrobiliśmy w Żurawnicy przy moście na Wieprzu. O godzinie 14 dotarliśmy na plac szkolny w Szczebrzeszynie, zadowoleni i zrelaksowani po tak wspaniale spędzonym dniu, w którym mogliśmy zwiedzać zabytki oraz podziwiać florę i faunę pięknego Roztocza.

KONKURS „WAKACJE z HISTORIĄ” ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 24 września 2020 r. w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników konkursu zorganizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość „Wakacje z historią”.

Ideą konkursu było zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy na temat bohaterów podziemia niepodległościowego naszego regionu. W konkursie wzięło udział 27 uczestników z 16 szkół Powiatu Zamojskiego, Powiatu Tomaszowskiego i Powiatu Lubaczowskiego ( tereny działania Inspektoratu Zamojskiego AK).

Uczennica Zespołu Szkół Nr 2 im dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie Natalia Siurek swoją pracą na temat działalności ppor. AK Jana Turowskiego ps. „Norbert” zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Natalia wybrała postać „Norberta”, ponieważ był on uczniem tej samej szkoły co ona.

Nauczycielka historii Zespołu Szkół Nr 2 im. dr Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie – Pani Agnieszka Sawic-Kołodziejczyk – była opiekunem Natalii w czasie konkursu.

Gratulacje dla organizatorów za cenną inicjatywę, a dla nagrodzonych za wynik!

Małgorzata Piłat

Niedzielny rajd po roztoczu

W niedzielę 13 września odbyła się wycieczka rowerowa ze Szczebrzszyna do Zwierzyńca. W rajdzie wzięli udział wychowankowie mieszkający w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym pod opieką nauczycieli Pawła Pietrowicza i Jarosława Kadłubowskiego. Podziwialiśmy florę i faunę Roztocza. W Zwierzyńcu zwiedziliśmy kościółek na wodzie, Zwierzyńczyk i staw Echo.

Odsłonięcie tablicy epitafialnej poświęconej ofiarom Zbrodni Katyńskiej

Dnia 13 września 2020 r. w miejscowości Mokrelipie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy epitafialnej poświęconej ofiarom Zbrodni Katyńskiej. W tej pięknej i patriotycznej uroczystości zorganizowanej przez lokalną społeczność i samorząd wzięła udział delegacja nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie.

Pani dyrektor Małgorzata Piłat i nauczyciel naszej szkoły Pan Wiesław Pastuszka złożyli okolicznościowy wieniec ku czci ofiar. Obecność pocztu sztandarowego i delegacji młodzieży podkreśliły fakt, iż działania szkoły są nakierowane na wychowanie do wartości i kształtowanie postaw szacunku do przeszłości naszego kraju.

,,Żywa lekcja patriotyzmu"

8 września 2020 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w lekcji historii ukazującej walki Żołnierzy Niezłomnych na terenie Zamojszczyzny                    i koncentrującej się głównie na okresie Powstania Zamojskiego. Ta żywa lekcja patriotyzmu realizowana była     w ramach projektu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość   pn. “Niezłomni Żołnierze Zamojszczyzny – żywa lekcja patriotyzmu”, współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Głównym celem projektu było zainteresowanie młodzieży szkolnej historią Polskiego Podziemia Niepodległościowego oraz jego bohaterami-Żołnierzami  Niezłomnymi. Lekcja odbyła się w wyjątkowym miejscu pielęgnującym etos Armii Krajowej i mogącym poszczycić się cennymi walorami muzealnymi i historycznymi- w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu.  To już kolejne działanie  ramach tego projektu, w którym udział biorą nasi uczniowie. Warto przypomnieć,  że w okresie wakacji uczennica III klasy technikum- Natalia Siurek- uczestniczyła  w ,,Konkursie historycznym pt. “Wakacje z historią”.

"Wakacje z historią"

Podczas tegorocznych wakacji Natalia Siurek, uczennica klasy drugiej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięła udział w konkursie historycznym „Wakacje z historią” zorganizowanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. W ramach ww. konkursu pod kierunkiem nauczyciela historii – mgr Agnieszki Sawic – Kołodziejczyk Natalia napisała pracę historyczną oraz przygotowała prezentację multimedialną o losach wywodzącego się ze Szczebrzeszyna Jana Turowskiego ps. „Norbert” (uczęszczającego przed II wojną światową do szkół mieszczących się w murach naszej szkoły) – uczestnika Kampanii Wrześniowej 1939, działacza podziemia niepodległościowego AK i WIN. Rozstrzygnięcie  konkursu nastąpi 30 września.

Trzymamy  za Natalię kciuki.

Stypendyści Starosty Zamojskiego

Z przyjemnością informujemy, że stypendystami Starosty Zamojskiego Pana Stanisława Grześko,  za wybitne wyniki w nauce roku szkolnego 2019/2020,  zostali uczniowie  Technikum :  Natalia Siurek Emil Knybel i Anna Mróz

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło w czasie uroczystości Powiatowej Inauguracji  Roku Szkolnego  w Zwierzyńcu.

„Lider wiedzy i ochrony środowiska”

  Zespól Szkól nr2 im. Dr Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie po raz drugi przystąpił do udziału w programie stypendialnym „Lider wiedzy i ochrony środowiska” .Jego organizatorami są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Aby otrzymać stypendium zgłoszony uczestnik programu musi wykonać szereg zadań za, które otrzymuje punkty.
Są to m.in. prowadzenie i opis obserwacji meteorologicznych i fenologicznych, udział w programach badawczych, organizowanie działań poświęconych ochronie środowiska
i przyrody oraz upowszechnianie wiedzy na temat form tej ochrony.

Naszą szkołę reprezentuje uczennica klasy II TŻ- Ania Mróz, która tym razem przygotowała grę dydaktyczną “Ścieżka przyrodnicza po Nieliszu”. Ścieżka jest przeznaczona dla młodzieży oraz dla osób dorosłych i jej długość wynosi około  2,5 km.
Na ścieżce napotkasz sześć punktów, do których przypisane są zadania. Dzięki nim sprawdzisz swoją znajomość z zakresu wiedzy o  przyrodzie i ochronie środowiska.Grę umieszczamy na naszej stronie aby jak najwięcej osób mogło się z nią zmierzyć.

Szkolnym koordynatorem programu jest nauczyciel biologii.
 M. Mazur

Festiwal Języka Polskiego

Z ogromną radością informujemy że już w niedzielę 2 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego. Festiwal w niedzielę zawita do Zamościa,  ale już od poniedziałku 3 sierpnia oficjalna Stolica Języka Polskiego będzie działała pełną parą na terenie naszej Szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Festiwalu na stronie https://stolicajezykapolskiego.pl/ Pamiętajmy o bardzo ważnych zasadach związanych z pandemią Covid-19, bo nasze wspólne bezpieczeństwo jest priorytetem. Nasi wolontariusze będą służyć pomocą podczas każdego dnia Festiwalu.

Do zobaczenia !

31.07.2020 Festiwal Języka Polskiego.

Niedługo początek Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Nasi wolontariusze już w piątek 31 lipca odbyli szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz organizacji Festiwalu. Szkolenie przeprowadził osobiście Dyrektor i pomysłodawca wydarzenia Pan Piotr Duda. To było bardzo ciekawe spotkanie, które na pewno pomoże nam w pracy wolontariusza.

03.08.2020 Festiwal Języka Polskiego.

Festiwal Stolica Języka Polskiego działa już pełną parą na terenie naszej szkoły. Nasi wolontariusze są już gotowi do pracy na swoich stanowiskach.  Z licznikami w ręku dbają o to, aby wszyscy uczestnicy Festiwalu czuli się bezpiecznie. Zapraszamy serdecznie do Miasteczka Festiwalowego! Naprawdę warto!

04.08.2020 Festiwal Języka Polskiego.

To już trzeci dzień Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Dzień dzisiejszy poświęcony był przede wszystkim warsztatom i zajęciom dla najmłodszych w ramach Małej Stolicy Języka Polskiego. Także dzisiaj odwiedził nasze Miasteczko Festiwalowe Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko. Pan Starosta mógł również przyjrzeć się pracy naszych wolontariuszy przy organizacji Festiwalu. Miasteczko Festiwalowe prezentuje się naprawdę okazałe! Zapraszamy serdecznie!

05.08.2020 Festiwal Języka Polskiego

Czwarty dzień Festiwalu obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń. Dzień rozpoczęły spotkania autorskie i warsztaty literackie w ramach Małej Stolicy Języka Polskiego. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy uczestnicy byli zachwyceni. Kolejnym punktem programu był rajd rowerowy po wąwozach lessowych oraz spotkania na scenie głównej oraz przed Cerkwią. Punktem kulminacyjnym programu było niezwykłe widowisko poetyckie w magicznej scenerii z przepiękną muzyką w tle. Nasi wolontariusze koordynowali wszystkie wydarzenia od samego rana aż do późnej nocy, oczywiście z zachowaniem wszystkich obostrzeń. Kto jeszcze nie odwiedził naszego Miasteczka Festiwalowego musi koniecznie to zrobić w najbliższych dniach!

Wieczorem 5 sierpnia odbył się niezwykły spektakl plenerowy. Widowisko łączyło poezję i sztukę z przepięknie zaaranżowaną muzyką. Sceneria była wprost bajkowa. Zobaczcie sami!
 

Oto program Festiwalu na kolejne dni: https://stolicajezykapolskiego.pl/program-glowny/

06.08.2020 Festiwal Języka Polskiego

Czwartek był bardzo pracowitym dniem dla naszych wolontariuszy. Mnóstwo wspaniałych spotkań autorskich i rozmów nie tylko o literaturze. Dzień zwieńczyło wręczenie Nagrody Wielkiego Redaktora oraz wspaniały koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Pani Nuli Stankiewicz. Do końca Festiwalu Stolica Języka Polskiego pozostały tylko 2 dni, więc serdecznie zapraszamy do Miasteczka Festiwalowego przy naszej szkole. W linku znajduje się cały program Festiwalu https://stolicajezykapolskiego.pl/program-glowny/

Wieczorny koncert piosenek Agnieszki Osieckiej: wykonanie Nula Stankiewicz, nowa aranżacja Jerzy Strobel.

07.08.2020 Festiwal Języka Polskiego

Piątkowy dzień festiwalowy minął pod znakiem bardzo ciekawych spotkań autorskich. Uczestnicy mogli także posłuchać odgłosów natury, zwiedzając wystawę ” Usłyszane “. Wieczorem odbył się mecz poetycki z udziałem wielu znanych osobistości. Dzień zakończył niezwykłe spektakle w mistrzowskim wykonaniu P. Dominiki Ostałowskiej i P. Adama Woronowicza. Wszystkie wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nasi wolontariusze czuwali nad bezpieczeństwem oraz przestrzeganiem wszystkich obostrzeń. To był bardzo pracowity dzień! Już jutro ostatni dzień Festiwalu z mnóstwem ciekawych wydarzeń. Zapraszamy serdecznie!  https://stolicajezykapolskiego.pl/program-glowny/

08.08.2020 Festiwal Języka Polskiego

Co dobre szybko się niestety kończy. Sobota 8 sierpnia była czasem nie tylko ostatnich spotkań literackich, ale przede wszystkim podsumowań i podziękowań. Galę podsumowująca VI edycję Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie zwieńczyło wręczenie tytułu Człowieka Słowa oraz popis wielkich i ponadczasowych artystów: Mai Komorowskiej i Jerzego Treli. To był wspaniały Festiwal! Nasi wolontariusze dali radę! Dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie! Do zobaczenia za rok ! 

SZKOŁA PAMIĘTA O BOHATERACH ZAMOJSZCZYZNY

Dnia 26 lipca 2020 roku w Szczebrzeszynie miały miejsce obchody rocznicy wkroczenia do miasta oddziału majora Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa” kończące okres okupacji niemieckiej, która krwawo dotknęła życie mieszkańców w każdym jego aspekcie wyzwalając poświęcenie i odwagę lokalnej konspiracji niepodległościowej. Uroczystość obchodzona dzięki zaangażowaniu członków i sympatyków zamojskiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  zgromadziła liczne rzesze mieszkańców i zaproszonych gości.

Zespół Szkół Nr 2 im dr Z. Klukowskiego wystawił poczet sztandarowy.

W programie uroczystości znalazła się Msza Święta za ojczyznę w kościele parafialnym, odprawa oddziału III Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego, złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą majora Tadeusza Kuncewicza, przemarsz pod pomnik „Polski Walczącej” przy wtórze Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie „Echo Kniei”, wciągnięcie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dyrektor Małgorzata Piłat odczytała list wnuka patrona naszej szkoły dr Zygmunta Klukowskiego, w którym autor – Andrew Klukowski – podziękował za serdeczne przyjęcie w czasie ubiegłorocznych obchodów, poinformował o uzyskaniu polskiego obywatelstwa i swojej dumie z bycia obywatelem Rzeczypospolitej, podkreślił zasługi swego dziadka i jego przywiązanie do lokalnej społeczności Szczebrzeszyna oraz wspomniał postać Tadeusza Klukowskiego, który w wieku 10 lat przewoził meldunki do żołnierzy stacjonujących w pobliskich lasach. Tadeusz został przyjęty do AK mając lat 12. Za swoją działalność został uwięziony i stracony dziesięć lat później. Miejsce jego pochówku jest nieznane do chwili obecnej. Szczególną uwagę w liście zajmuje odwaga i poświęcenie ludności oraz niezwykłe umiłowanie ojczyzny ukazane we fragmentach „Dziennika z lat okupacji 1939 – 1944”.

Następnie miał miejsce ceremoniał wojskowy z apelem pamięci i salwą honorową, złożenie kwiatów pod pomnikiem „Polski Walczącej” przez przybyłe delegacje i inscenizacja walk o ratusz miejski w wykonaniu grupy rekonstrukcyjno – historycznej im. pułkownika Tadeusza Zieleniewskiego  z udziałem zgromadzonej publiczności.

Serwis edukacyjny dyktanda.pl zaprasza na II edycję konkursu ortograficznego, pod nazwą „Wakacyjny Mistrz Ortografii”. Skierowany jest dla osób, którym rozwiązywanie dyktand sprawia przyjemność. Start konkursu już w piątek 26 czerwca, potrwa on aż do 7 września 2020 r. Oprócz mistrzowskich tytułów i dyplomów, na laureatów czekają wartościowe nagrody. W konkursowej puli czeka ponad 90 atrakcyjnych paczek z nagrodami. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. Przyłączcie się do zabawy i uczcie się ortografii z przyjemnością!

Konkurs podzielony będzie na 5 dwutygodniowych etapów + Wielki Finał, który wyłoni Wakacyjnego Mistrza Ortografii. Uczestnicy rywalizować będą w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia, dorośli. Im więcej dyktand uczestnik rozwiąże poprawnie, tym więcej punktów zdobędzie, co przełoży się na wyższą pozycję w rankingu. Zapraszamy także do aktywnego śledzenia facebook.com/dyktandapl/, gdzie przeprowadzimy dodatkowy konkurs niespodziankę.
Dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem: https://dyktanda.pl/mistrz_ortografii_i.html

Starostwo Powiatowe w Zamościu serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych  z terenu powiatu zamojskiego do wzięcia udziału w I Powiatowym Konkursie Fotograficznym pn.: “Piękno Powiatu Zamojskiego w obiektywie”, pod Honorowym Patronatem Starosty Zamojskiego.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„Zabytki krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych”

 Informujemy, że  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY  „Zabytki krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych”, którego celem  było  zainteresowanie uczniów językiem niemieckim, językiem angielskim, kulturą tych krajów oraz  rozbudzanie wrażliwości artystycznej i kreatywności młodzieży, został rozstrzygnięty.
       Konkurs skierowany był do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych.
        Jury w składzie: Małgorzata Chomicka (nauczycielka języka niemieckiego), Rafał Sudołowicz (nauczyciel języka angielskiego) oraz  Paweł Łosiewicz (absolwent szkoły plastycznej i architekt) wyłoniło zwycięzców.


Kategoria: ZABYTKI KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

I miejsce
Kacper Maciaszek (SP nr 1 Szczebrzeszyn) za pracę STONEHENGE-ENGLAND

II miejsce
Karolina Banach (SP nr 1 Szczebrzeszyn) za pracę BIG BEN-LONDON

Oliwia Kitowska (SP nr 1 Szczebrzeszyn) za pracę AUSTRALIA’S BEST PLACES TO VISIT

III miejsce
Amelia Zakrzewska (SP nr 1 Szczebrzeszyn) za pracę BIG BEN- LONDON  

Wyróżnienie

Maja Poznańska (SP nr 1 Szczebrzeszyn)  za pracę  STATUE OF LIBERTY-NEW YORK


Kategoria: ZABYTKI KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

I miejsce
 Kamila Szyduczyńska (SP Bodaczów) za pracę  pt. Berlin Bodemuseum

II miejsce
Aleksandra  Mach (SP Michalów) za pracę  Burg Guttenberg
 Laura Siemko (SP Bodaczów)  za pracę  Der Berliner Dom     

III miejsce
Kamila Nizio (SP Michalów)  za pracę  Schloss Chillon- Schweiz
Natalia Smyl (SP Michalów)  za pracę  Deutschsprachige Länder
Igor Mach (SP Bodaczów)  za pracę  Sehenswürdigkeiten der Deutschsprachigen Länder

Wyróżnienie
Agata Kłus
(SP Bodaczów)  za pracę  Die Bastei


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy,  a nauczycielom dziękujemy za współpracę i przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorzy

„Lider wiedzy i ochrony środowiska”

      Zespól Szkól nr2 im. Dr Z. Klukowskiego          w Szczebrzeszynie po raz drugi przystąpił do udziału w programie stypendialnym „Lider wiedzy i ochrony środowiska” .Jego organizatorami są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie. Aby otrzymać stypendium zgłoszony uczestnik programu musi wykonać szereg zadań za, które otrzymuje punkty.
Są to m.in. prowadzenie i opis obserwacji meteorologicznych i fenologicznych, udział       w programach badawczych , organizowanie działań poświęconych ochronie środowiska
i przyrody oraz upowszechnianie wiedzy na temat form tej ochrony.

  Naszą szkołę w tym programie będzie reprezentowała uczennica klasy I TŻ- Ania Mróz, która już zaczęła realizować wyznaczone zadania. Jednym z nich było wykonanie prezentacji dotyczącej zagospodarowania odpadów pt. ”Śmieci      i co dalej?”. Tę prezentację umieszczamy na naszej stronie aby jak najwięcej osób mogło się z nią zapoznać.

Szkolnym koordynatorem programu jest

 M. Mazur

      Zespół Szkół nr 2 im. Dr Z. Klukowskiego po raz kolejny wraz ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Zamościu włączył się w realizację programu „Wybierz życie- pierwszy krok” . Jest to program mający na celu upowszechnienie wiedzy  dotyczącej profilaktyki zakażenia wirusem  HPV głównie wśród kobiet. Jego odbiorcami są dziewczęta klas pierwszych ale również ich mamy, siostry, babcie i inne kobiety           w rodzinie.

 

Ma on za zadnie upowszechnić wiedzę na temat roli szczepień oraz badań cytologicznych w zapobieganiu chorobom nowotworowym wywołanym przez wirusy brodawczaka u młodych ludzi głównie kobiet.

 W tym roku szkolnym program realizowany jest on-line a szkolnym koordynatorem jest M. Mazur

Harmonogram konsultacji maturalnych

HARMONOGRAM KONSULTACJI MATURALNYCH
w ZS Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie
od 25 maja 2020 r.

Konsultacje dla Absolwentów Technikum Mechanicznego:
PONIEDZIAŁEK:
1. 8.10 – 8.55 język angielski (sala 4, poziom rozszerzony),
2. 9.00 – 9.45 język angielski (sala 4, poziom podstawowy),
3. 9.50 – 10.35 język polski (sala 11, poziom podstawowy).
WTOREK:
1. 11.30 – 12.15 matematyka (sala 12, poziom podstawowy),
2. 12.20 – 13.05 matematyka (sala 12, poziom rozszerzony).

Konsultacje dla Absolwentów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych:
PONIEDZIAŁEK:
1. 8.00 – 8.45 język niemiecki (sala 1, poziom rozszerzony),
2. 8.50 – 9.35 język niemiecki (sala 1, poziom podstawowy),
3. 9.40 – 10.25 biologia (sala 3, poziom rozszerzony),
4. 10.30 – 11.15 język polski (sala 11, poziom podstawowy),
WTOREK:
1. 9.40 – 10.25 matematyka (sala 12, poziom rozszerzony),
2. 10.30 – 11.15 matematyka (sala 12, poziom podstawowy),
3. 11.20 – 12.05 język angielski (sala 2, poziom podstawowy),
4. 12.10 – 12.55 język angielski (sala 2, poziom rozszerzony).

GODZINY KONSULTACJI SĄ ŚCISŁE I NIE MOGĄ ULEGAĆ PRZESUNIĘCIU. NALEŻY PRZESTRZEGAĆ PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA ZAJĘĆ W SZKOLE.
Konsultacji udzielają nauczyciele, którzy prowadzili zajęcia w poszczególnych klasach.

ZAPRASZAMY!

ROZSTRZYGNIĘCIE X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „PŁYNĄĆ POD PRĄD”

Miłe informacje napłynęły do nas z Wrocławia. Wśród laureatów     X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd” znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół nr 2                                  im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie. 

W  kategorii szkół ponadpodstawowych – wiersz w edycji 2020      X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd”              I NAGRODĘ za pracę pt. „Dziewczyna z białą różą” zdobyła AMELIA WOLIŃSKA.  II NAGRODA za pracę pt.„Ostatnia droga” przypadła natomiast HANNIE WOLIŃSKIEJ. Nauczycielką obu uczennic jest Pani  Dorota Tomczewska.

X Ogólnopolski Konkurs Literacki „Płynąć pod prąd” zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu, Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny oraz Klub Herbertowskich Szkół .  Honorowy Patronat nad konkursem objął siostrzeniec Zbigniewa Herberta – dr hab. Rafał Żebrowski.  Honorowym Przewodniczącym Jury był wybitny językoznawca    prof. Jan Miodek.  Honorowy Patronat Instytucjonalny objęli          zaś: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz Dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.
W tegorocznej edycji do konkursu zgłosiło się 106 uczniów              (z 66 szkół), którzy przedstawili „historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, rodzinnej, który był lub jest wierny, podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Bóg, Honor, Ojczyzna, Prawda – nawet za cenę utraty życia”. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

"Laptopy dla uczniów"

Starostwo Powiatu Zamojskiego w ramach projektu ZDALNA SZKOŁA przekazały w marcu 2020 r. sprzęt komputerowy w postaci laptopów  i urządzeń Fast Ethernet Adapter, które zostały wypożyczone uczniom potrzebującym wsparcia     w czasie nauki na odległość.

Celem akcji jest walka z wykluczeniem cyfrowym. Więcej informacji o programie ZDALNA SZKOŁA na zdalnaszkola.edu.pl

KOMUNIKAT DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ Nr 2
im. dr Z. KLUKOWSKIEGO
W SZCZEBRZESZYNIE
W SPRAWIE DOSTOSOWANIA PRZEPROWADZANIA POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 657) wprowadza m. in. rozwiązania, które dostosowują postępowanie rekrutacyjne do publicznych szkół ponadpodstawowych do zmienianych terminów przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty, w tym także terminów ogłoszenia wyników tych egzaminów, które są przeliczane na punkty rekrutacyjne w tym postępowaniu.

INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY W SPRAWIE SPOSOBU I TRYBU KONSULTACJI RODZICÓW Z NAUCZYCIELAMI W CZASIE TRWANIA NAUCZANIA NA ODLEGŁOŚĆ

Szanowni Państwo!
Chcąc uzyskać informację o postępach w nauce na odległość i  ocenach swoich dzieci, można skontaktować się z panią Dorotą Jarosz- nauczycielem pełniącym funkcję szkolnego koordynatora do spraw konsultacji i przepływu informacji.
Można też zgłaszać koordynatorowi problemy i trudności Państwa oraz Państwa dzieci w związku nauczaniem na odległość.

Dyżur telefoniczny i mailowy:
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU w godzinach 16.00-18.00
Adres mailowy: zczszoceny@gmail.com
Numer telefonu: 797 834 157

Pedagodzy szkolni dla ucznia i rodzica.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Zawieszenie od dnia 16 marca br. prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nie oznacza zawieszenia przez szkołę wszystkich form działalności. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, pragniemy wspierać naszych uczniów, w samokształceniu w domu i zachęcać do bezpośredniego kontaktu elektronicznego przy wykorzystaniu: strony internetowej szkoły, mailingu.

Z wyrazami szacunku
Joanna Borowiec Szklarz – pedagog szkolny.

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą na terenie naszego kraju epidemią koronawirusa i brakiem możliwości uczestniczenia uczniów w zajęciach na terenie szkoły, niezbędne jest zapewnienie odpowiednich warunków do nauki w domu – wydzielony kącik lub pokój, by uczeń mógł spokojnie pracować. Czas przeznaczony na naukę nie powinien być zakłócany żądaniami rodziców czy rodzeństwa do czynienia pewnych posług, głośną muzyką, programem telewizyjnym, itp.

Zachęcam do  przeprowadzenia spokojnej rozmowy z dzieckiem na temat obecnej sytuacji, Jego obaw, trudności ale też obowiązków związanych z nauczaniem           w domu.

Pozdrawiam
Elżbieta Nawrocka – pedagog szkolny