AKTUALNOŚCI

Zawodowy strzał w 10!

21 września w zamojskiej sali OSiR  zaprezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną  w ramach  wydarzenia „Zawodowy strzał w 10”, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Lublinie.  Zamość i EduTargi odwiedzili także posłowie zasiadający w Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1 września zainaugurowaliśmy rok szkolny 2022/2023 mszą świętą sprawowaną przez ks. Leszka Kurona w kościele pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Uroczystości w szkole otworzył Pan Piotr Szklarz, który od 1 września pełni obowiązki dyrektora naszej placówki Uroczystość uświetnili: Wicestarosta Powiatu Zamojskiego, pan Witold Marucha, Podinspektor w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Powiatu, pani Ewa Łapa, Starszy Wizytator Delegatury Zamojskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie, pan Andrzej Świątek oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas uroczystości pan dyrektor Piotr Szklarz, przybyli goście, nauczyciele, Rada Rodziców i uczniowie podziękowali ustępującej ze stanowiska dyrektora, pani Małgorzacie Piłat, która swą sumienną pracą przyczyniła się do sukcesu Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie.

Panu Piotrowi Szklarzowi, nowemu  dyrektorowi, życzymy wielu sukcesów i satysfakcji na nowym stanowisku! 

Remont obiektów sportowych w Zespole Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie

„Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości,

 ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości,

 odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód,

 ducha wyrzeczenia i solidarności,

 wierności obowiązkom –

to wszystko należy do cnót sportowca.”

Arkadiusz Gołaś

/wybitny reprezentant Polski w piłce siatkowej/

„Przez ostatnie tygodnie lokalna społeczność Szczebrzeszyna z uwagą śledzi generalny remont zewnętrznych obiektów sportowych naszej szkoły. Inwestycja jest finansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sportowa Polska 2021 oraz środków Powiatu Zamojskiego.

Celem działania jest wybudowanie nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego o sztucznej nawierzchni, które zastąpi nieużytkowane korty tenisowe przyległe do budynku głównego naszej placówki. Boisko będzie służyło rozgrywkom piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej, nożnej oraz wielu dobrym inicjatywom podejmowanym w trosce o zdrowie użytkowników obiektu.

Wszyscy czekamy na nowe talenty sportowe, które rozwiną tu swoje skrzydła.

Życzę samych sukcesów uczniom i przyszłym sportowcom, a Ministerstwu i Powiatowi Zamojskiemu składam gorące podziękowania za dbałość o rozwój szkoły.

W dniach 27 marca – 2 kwietnia w ramach partnerstwa Powiatu Zamojskiego i Powiatu Schwäbisch Hall odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego ze Szczebrzeszyna ze szkołami partnerskimi ze Schwäbisch Hall i Crailsheim.

Spotkanie było realizowane dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) . Głównym celem projektu wymiany uczniów było wzbogacenie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych młodzieży poprzez pryzmat ich zainteresowań zawodowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z systemem szkolnictwa zawodowego, brali udział w zajęciach praktycznych i warsztatach. Zwiedzili szkoły partnerskie oraz poznali miejsca praktyk i warsztatów, w których odbywa się nauka zawodu. Poznali historię, tradycję i kulturę kraju goszczącego. Uczniowie biorący udział w projekcie poprzez udział w różnych zajęciach integracyjnych i warsztatach poszerzali swoją wiedzę zawodową, doskonali umiejętności językowe, wzbogacali wiedzę społeczną i kulturową.

Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie
zaprasza uczniów klas 8 wraz z nauczycielami
na Dni Otwarte Szkoły.

WIDZIMY SIĘ W SZKOLE!

DODATKOWE KWALIFIKACJE SZANSĄ NA ZAWODOWY SUKCES

Powiat Zamojski w partnerstwie z SYNTEA S. A. realizuje projekt dla uczniów Technikum w Szczebrzeszynie pt. „Dodatkowe kwalifikacje szansą na zawodowy sukces”. W ramach wsparcia odbywają się szkolenia i płatne staże zawodowe dla przyszłych adeptów Gastronomii oraz Mechaniki. Szkolenia kończą się egzaminami zewnętrznymi oraz uzyskaniem przez młodzież kwalifikacji zawodowych VCC, którym towarzyszą certyfikaty ISO i EUROPASS.

Stażyści programu POWER zapraszają na warsztaty kulinarne

Czwartek 16 grudnia 2021 r. godz. 10.00-13.00 pracownia gastronomiczna

Laureat III-ciej edycji LWOŚ

W dniu 06.12.2021r w Urzędzie Wojewódzkim w Zamościu miała miejsce uroczystość ogłoszenia laureatów III-ciej edycji programu stypendialnego organizowanego przez WFOŚiGW oraz KO w Lublinie a skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazł się nasz uczeń Emil Knybel z klasy IV TŻiUG , którego opiekunką była nauczycielka biologii pani Maria Mazur. Gratulujemy osiągniętego sukcesu!

KONKURS BOŻONARODZENIOWY plastyczno- językowy

Nauczyciele uczestniczący w projekcie mobilności pt.,,Języki obce nie są nam obce- wykwalifikowana kadra gwarancją sukcesu szkoły” ogłaszają konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku obcym. 

Cel konkursu:  

 • kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowej  
 • rozwijanie umiejętności językowych 
 • pogłębianie wiedzy o Hiszpanii, Niemczech i krajach anglojęzycznych 
 • pobudzanie do dokonań twórczych   
 • popularyzacja różnych technik plastycznych 

Dołącz do naszego konkursu! 

Zwycięzcy zabiorą do domu trofeum i nagrodę pieniężną w postaci kuponu! 

Koordynator projektu- Elżbieta Nawrocka 

.

" Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska."
Józef Piłsudski

102 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada 1918 r. to jedna z najważniejszych dat, jakie zapisały się na kartach historii Polski.
Wtedy właśnie, nasza ojczyzna, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię Prusy i Rosję odzyskała niepodległość.

Przystępujemy do akcji "Szkoła do hymnu"

Zapraszamy społeczność szkolną do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.
 „Szanuj, kochaj, chroń” – broszura Ministerstwa Obrony Narodowej
Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.
Do pobrania: broszura MON „Szanuj, kochaj, chroń”

Nie z tej Ziemi - wystartowała akcja Czytaj Pl 2021
12 bestsellerów znowu za darmo

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce i na świecie akcji czytelniczej Czytaj PL . Selekcja świetnych książek do czytania i do słuchania – w pełni za darmo, do końca listopada. Wystarczy, że pobierzecie aplikację Woblink, zeskanujecie kod QR na stronie https://czytajpl.pl/ i już możecie czytać. Sami widzicie, nie ma wymówki od czytania.

Szczegóły na stronie: CZYTAJ PL

I miejsce Szymona w konkursie „Wakacje z historią”
zorganizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość

24 września 2021 r. odbyła się inauguracja kształcenia praktycznego klasy patronackiej Branżowej Szkoły I Stopnia w Szczebrzeszynie

Program Eco-Edu-Up

zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Informacja
Spotkanie z rodzicami odbędzie się
20 września 2021 r. o godz. 15:30

REGULAMIN KIERMASZU PODRĘCZNIKÓW

 1. Kiermasz odbywa się w bibliotece szkolnej w dniach od 07 – 30 września 2021 r.
 2. W każdym podręczniku przeznaczonym do sprzedaży należy wpisać ołówkiem  następujące dane: imię i nazwisko, klasę oraz cenę.
 3. Dodatkowo na osobnej kartce należy oddać listę podręczników przeznaczonych do sprzedaży wraz z cenami potwierdzoną podpisem przyjmującego nauczyciela.

 4. Pieniądze za sprzedane książki lub książki niesprzedane należy odebrać najpóźniej do dnia 4 października 2020 r. Pieniądze należy odebrać osobiście, za okazaniem legitymacji szkolnej.

 5. Po tym terminie książki niesprzedane zostaną rozdane zainteresowanym uczniom lub oddane do skupu makulatury a nie odebrane w terminie pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych książek do Biblioteki.
 6. Podręczniki przyniesione do sprzedaży będą miały specjalnie wyznaczone na to miejsce i poddawane 2-dniowej kwarantannie.

Jubileusz 210 lat szkolnictwa średniego w Szczebrzeszynie

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”

Jan Zamoyski 
 

   1 września 2021 r. w Zespole Szkół nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022 Szkół Powiatu Zamojskiego. Uroczystość uświetnią obchody 210 lat szkolnictwa średniego w Szczebrzeszynie oraz 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej.                                               

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Rodzice  

Zespołu Szkół Nr 2 im. Dr Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie 

e-book projektu eTwinning "Tasty Region"

3 edycji programu stypendialnego "Lider wiedzy i ochrony środowiska"

Emil Knybel uczeń kl IV TŻiUG wykonuje zadania w ramach udziału w 3 edycji programu stypendialnego “Lider wiedzy i ochrony środowiska”organizowanego przez WFOŚiGW oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

PROJEKT AUTORSKIEJ ŚCIEŻKI PRZYRODNICZEJ EMILA

Fotowoltaika w Szczebrzeszynie – prezentacja

„Zagraniczny staż w gastronomii krokiem w stronę sukcesu zawodowego”

05 lipca 2021 rozpoczyna się 4 tygodniowy staż zawodowy uczniów w Hiszpanii w ramach projektu akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego w programie Erasmus + w roku 2020.

Dzięki tej praktyce uczniowie uzyskają kwalifikacje zawodowe, językowe, kulturowe i społeczne zgodnie z ideą ECVET (Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym, który ma służyć zwiększeniu przejrzystości i porównywalności kwalifikacji).

Skip to content