Zespół Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie współpracuje z Aeroklubem Ziemi Zamojskiej

Zespół Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego kształci młodzież kierunkach poszukiwanych na rynku pracy. Jednym z nich jest technik mechanik lotniczy. To nowoczesnym kierunek, dobrze płatny i poszukiwany zarówno na rynku lokalnym, ogólnopolskim, jak i światowym. Lotnictwo rozwija się prężnie, coraz większe ilości samolotów przecinają niebo przewożąc pasażerów i ładunki.

Rozwój lotniska w Mokrem koło Zamościa, które jest siedzibą Aeroklubu Ziemi Zamojskiej sprzyja utworzeniu kierunku technik mechanik lotniczy. To tutaj dzięki porozumieniu o współpracy zawartym w dniu 12 lipca br. między Zespołem Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie i Aeroklubem  podpisanym przez Mateusza Nowaka – dyrektora Aeroklubu i Zenona Ważnego – dyrektora szczebrzeszyńskiej szkoły, młodzież ucząca się w zawodzie technik mechanik lotniczy zdobędzie doświadczenie praktyczne.

Skip to content