Wyjazd do Niemiec – relacja z przyjazdu

W dniach 17-23 marca 2024r. w ramach współpracy z zaprzyjaźnionymi placówkami zawodowymi ze Schwäbisch Hall i Crailsheim, młodzież naszej szkoły bierze udział w projekcie wymiany młodzieży polsko-niemieckiej pt: „Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży”. Projekt ten otrzymał dotację z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PNWM – organizacji utworzonej przez rządy obu krajów.

Głównym celem projektu wymiany uczniów jest wzbogacenie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych młodzieży poprzez pryzmat ich zainteresowań zawodowych. Biorący udział w projekcie uczniowie mają  możliwość zapoznania się z systemem szkolnictwa zawodowego, zwiedzają  szkoły partnerskie oraz poznają miejsca praktyk i warsztatów w których odbywa się praktyczna nauka zawodu. Jednocześnie uczniowie poznają historię, tradycję i kulturę kraju goszczącego, poszerzają swoją wiedzę  zawodową oraz  doskonalą swoje umiejętności językowe.

Skip to content