Warsztaty „Poznajmy się. Śladami lubelskich Żydów”

W dniach 16-17 listopada 2023 roku w naszej szkole obył się cykl warsztatów „Poznajmy się. Śladami lubelskich Żydów”. Warsztaty zorganizowane zostały przez Polin Muzeum Historii Żydów Polskich przy współpracy z Ośrodkiem „Brama Grodzka – Teatr NN” z Lublina w oparciu o bogaty materiał źródłowy znajdujący się w zasobach Muzeum Polin i Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Warsztaty prowadziła edukatorka Pani Katarzyna Czubińska. Udział wzięli uczniowie klasy I i II z naszej szkoły. Organizatorem warsztatów z ramienia szkoły była Pani Agnieszka Sawic-Kołodziejczyk nauczyciel bibliotekarz, historii i WoS-u.

W czasie warsztatów uczniowie poznawali historię polskich Żydów oraz wykonywali ćwiczenia rozwijające umiejętność samodzielnego zdobywania informacji, wzajemnej komunikacji i współpracy w grupie.

Skip to content