Wirtualna strzelnica za 250 tyś. zł.

W naszej szkole powstanie wirtualna strzelnica. Jak powiedział pan dyrektor Zenon Ważny koszt utworzenia takiej strzelnicy to 250 tyś. złotych, z czego 200 tyś. to dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej, a 50 tyś. to wkład własny Starostwa Powiatowego. 

System szkolenia Wirtualnej strzelnicy opiera się na replikach broni strzeleckiej, które tak naprawdę są laserowymi symulatorami. Emitują one niewidzialne dla oka wiązki światła. To dzięki niemu możemy „strzelać” do wybranych, wirtualnych celów.

W szkoleniach na tego typu obiektach może brać udział jednocześnie kilka osób. Mogą ćwiczyć strzelanie w różnych pozycjach: stojąc, leżąc lub klęcząc. System daje możliwość stopniowania trudności. To różnego rodzaju strzelania statyczne i dynamiczne. Co ważne taka, wirtualna strzelnica może być rozbudowana i modyfikowana. Istnieje możliwość jej wyposażenia w kolejne moduły, które ewentualnie rozszerzą „funkcjonalność szkoleniową”.

Umiejscowienie wirtualnej strzelnicy w budynku głównym Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie zwiększy dostępność szkoleń strzeleckich dla części społeczeństwa, realizującej działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa, a także podniesienie atrakcyjność sportu strzeleckiego poprzez kształtowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków strzeleckich wśród młodzieży szkolnej.

Lokalizacja wirtualnej strzelnicy w Szczebrzeszynie daje dobre warunki do współpracy z zainteresowanymi szkołami, chcącymi prowadzić szkolenia strzeleckie, nawiązując do funkcjonującej w przeszłości strzelnicy ćwiczeniowej cieszącej się dużą popularnością.

Nasza młodzież miała już możliwość sprawdzenia się w takiej strzelnicy. Strzelanie odbyło się w ramach Programu Upowszechniania Strzelectwa realizowanego przez Akademicki Związek Sportowy i finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej tutaj: Zajęcia strzeleckie – ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. DR. ZYGMUNTA KLUKOWSKIEGO W SZCZEBRZESZYNIE (zs2szcz.pl)

Skip to content