Góra Grosza

Jak co roku nasze Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do akcji Towarzystwa Nasz Dom – “Góra Grosza”. To już XXIV edycja wydarzenia. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym, czyli w rodzinach zastępczych. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł)                w placówkach w całej Polsce od początku listopada. Wrzucając monetę na “Górę Grosza”, przekazuje się środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Tegoroczna akcja cieszyła się dużą popularnością w naszej szkole. Naszym wolontariuszom udało się zebrać ponad 6 kilogramów monet, które trzeba było policzyć    i zanieść na pocztę. Zobaczcie sami!