Uczniowie na zajęciach w symulatorze samolotu

W dniu 22 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce  do Centrum Szkoleniowego Lotnictwa firmy Exin w Świdniku. Uczniowie mieli tam okazję doświadczyć prawdziwej adrenaliny i emocji związanych z pilotowaniem samolotu. Każdy uczeń miał okazję zasiąść za sterami samolotu, było to możliwe dzięki użyciu zaawansowanego symulatora lotu samolotu Airbus A320. Dla większości będzie              to  jedyna możliwość sterowania samolotem i znalezienia się w roli pilota.  Niektórzy          z uczniów po raz pierwszy znaleźli się na pokładzie samolotu, gdzie mieli możliwość zapoznania się z procedurami obowiązującymi na pokładzie pasażerskich statków powietrznych.

Podczas symulacji, uczniowie mieli okazję doświadczyć różnych scenariuszy lotu: startu, lądowania, lotu na wysokości przelotowej. Każdy z uczniów mógł zasiąść za sterami symulatora i poczuć się jak prawdziwy pilot. Instruktorzy udzielali wskazówek i podpowiedzi, by uczestnicy mogli lepiej zrozumieć i opanować podstawowe umiejętności pilotażu i zasadę działania przyrządów awioniki jaka występuje we współczesnym samolocie.

Po zakończeniu zajęć na symulatorze uczniowie na “gorąco” dzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami. Wszyscy świetnie bawili się. Emocji było bardzo dużo. Wiele osób zaczęło rozumieć, jak istotne są umiejętności techniczne i koncentracja w lotnictwie.

Wycieczka na symulator lotu była niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Pozwoliła im na bliższe zetknięcie się z technologią lotniczą. Dzień zakończył się z uśmiechami na twarzach uczniów, którzy z pewnością zabiorą ze sobą nowe spojrzenie na świat lotnictwa do swojej klasy i pracowni. Dziękujemy wszystkim    za możliwość zorganizowania takiej wycieczki.

 

Skip to content