Zimowe Ptakoliczenie w Szczebrzeszynie

W dniu 26 stycznia odbyło się Zimowe Ptakoliczenie. Organizatorem corocznej akcji jest Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. W ramach współpracy w tegorocznej Edycji Zimowego Ptakoliczenia uczniowie naszej szkoły z klasy II technikum i II Szkoły Branżowej razem z nauczycielem biologii Panią Marią Mazur, księdzem Leszkiem Kuronem i przedstawicielami Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych odbyli 5,5 kilometrową wycieczkę po terenie Szczebrzeszyna. W trakcie tej wycieczki obserwowali przyrodę i wyszukiwali wśród gałęzi i zarośli ptaki zimujące w Polsce.  Wszyscy byli zaskoczeni tym, jak wiele różnych ptaków pozostaje u nas. Nie wszystkie ptaki były znane uczniom, ale tutaj pomocą służyli pracownicy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni lekcją biologii w terenie. Zimowe Ptakoliczenie jest jednym z wieli działań w ramach naszej współpracy.

Zdjęcia wkrótce.

Skip to content