Technik mechanik lotniczy na wycieczce na lotnisku

W dniu 30 października klasa 1 w zawodzie technik mechanik lotniczy odbyła wycieczkę do Aeroklubu Ziemi Zamojskiej. Była to pierwsza wycieczka w ramach współpracy naszej szkoły z Aeroklubem. Głos oddajemy uczniom:

“W dniu 30 października 2023 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w fascynującej wycieczce do lokalnego aeroklubu, organizowanej specjalnie dla nas, uczniów z klasy 1 specjalność technik mechanik lotniczy.

Celem było zapoznanie nas z pracą mechaników lotniczych oraz z ogólną specyfiką działania aeroklubu. Możemy śmiało powiedzieć, że to doświadczenie było niezwykle pouczające i inspirujące. Po krótkim odprawieniu udaliśmy się z opiekunem Panem Sławomirem Raczkiewiczem w podróż do aeroklubu. Podczas tej podróży mieliśmy okazję rozmawiać o naszych oczekiwaniach i czego oczekujemy od wizyty. Zdjęcia wkrótce.

Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie przywitani przez Pana Dyrektora Aeroklubu oraz jego personel, który zadbał o to, abyśmy czuli się komfortowo i czuli się mile widziani. Nasza wizyta rozpoczęła się od prezentacji, gdzie dowiedzieliśmy się więcej na temat historii i działalności aeroklubu oraz ogólnego zarysu pracy mechaników lotniczych.

Następnie przewodnik zabierając nas w mroczne wnętrza hangaru lotniczego, przedstawił nam różne rodzaje samolotów i szybowców, które były obecne na lotnisku. Wszystko to było bardzo interesujące, zwłaszcza dla nas, przyszłych mechaników lotniczych, ponieważ mogliśmy przyjrzeć się dokładnie konstrukcji tych maszyn i dowiedzieć się, jakie są najważniejsze elementy do nadzorowania i konserwowania.

Kolejnym fascynującym punktem wizyty była wizyta w warsztatach aeroklubu, gdzie mechanicy lotniczy pracowali nad konserwacją i naprawą samolotów. Mogliśmy obserwować, jak skomplikowane narzędzia i sprzęt są używane w codziennej pracy mechanika. Byliśmy zachwyceni precyzją i zaangażowaniem, jakie poświęcają swojej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo lotów.

Nasza wycieczka zakończyła się w sali konferencyjnej, gdzie mieliśmy okazję zadawać pytania naszym przewodnikom i mechanikom lotniczym. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o ich karierach, wyzwaniach, z jakimi się spotykają, a także o radach dla przyszłych mechaników lotniczych.

Po tej wizycie wszyscy wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i z jeszcze większą pasją do świata lotnictwa. Wycieczka do aeroklubu na pewno była inspiracją i motywacją dla nas, aby dążyć do osiągnięcia naszych zawodowych celów jako przyszli mechanicy lotniczy.”

Dziękujemy za możliwość zorganizowania “lekcji w terenie” w siedzibie Aeroklubu Ziemi Zamojskiej i Panu Dyrektorowi Mateuszowi Nowakowi oraz pracownikom za serdeczne przyjęcie naszych uczniów.

Skip to content