Studyjna wizyta Marszałka Województwa Wołyńskiego w naszej szkole

Dziś (04.06) miała miejsce w naszej szkole wizyta delegacji Województwa Wołyńskiego zaproszonej  do Szczebrzeszyna przez Prezesa Fundacji Honor Pomagania Dzieciom Pana prof. Piotra Zygarskiego, na czele której stał Marszałek Województwa Grigorij Niedopad. W trakcie wizyty miało miejsce spotkanie delegacji ze Starostą Powiatu Zamojskiego Panem Stanisławem Grześko, dyrektorem szkoły Panem Zenonem Ważnym, uczniami z Ukrainy, nauczycielami i przedstawicielem Rady Rodziców (omówiono ważne kwestie dotyczące współpracy między naszymi krajami w dziedzinie edukacji, kultury i wymiany młodzieży). W czasie spotkania z uczniami rozmawiano o ich odczuciach związanych z nauka w naszej szkole, o tym jak odnaleźli się w obcym kraju, czego oczekują  i czym chcieli by się pochwalić. Po spotkaniu z młodzieżą ukraińską odbyło sie zwiedzanie szkoły. Przedstawiciele władz Wołynia zostali zapoznani z warunkami nauki w szkole, zaprezentowano jak mieszkają uczniowie w internacie i jak wygląda stołówka szkolna. Na tym skończyła się wizyta i delegacja opuściła mury szkoły celem realizacji dalszych punktów wizyty w Polsce.

Skip to content