Mechanicy z naszej szkoły w PCEZ Świdnik

Uczniowie uczący się w zawodzie technik mechanik lotniczy i technik mechanik uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. Uczniowie wraz z Panem Sławomirem Raczkiewiczem mogli zobaczyć wyposażenie warsztatów PCEZ, zobaczyć różne modele silników stosowanych                  w śmigłowcach, zobaczyć i wejść do śmigłowców, poznać elementy wyposażenia śmigłowca. Uczniowie mogli uczestniczyć też w rozruchu śmigłowca. Wizyta w PCEZ możliwa była dzięki panu dr. Tomaszowi Łusiak z Politechniki Lubelskiej.

W czasie zwiedzania warsztatów przez uczniów Pan Zenon Ważny dyrektor naszej szkoły podjął rozmowy z panem Bogdanem Błaszczukiem Dyrektorem PCEZ oraz Panią Edytą Kępką Dyrektorem Human Resources (Zasobów Ludzkich) Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-ŚWIDNIK S.A.”, mające na celu podpisanie porozumień                    o współpracy.

Skip to content