Akademia Młodego Mechanika

W dniu dzisiejszym odbyła się w Zawadzie w Warsztacie Samochodowym MOMOT Akademia Młodego Mechanika promująca zawody związane z mechanika samochodowa. Uczniowie  mogli zobaczyć najnowocześniejsze metody stosowane do naprawy samochodów, poznać sposoby doboru lakieru samochodowego, mieli możliwość samodzielnie dobrać kolor wybranego elementu, Samodzielnie lakierowali drobne zarysowania lakieru przy pomocy najnowocześniejszych narzędzi i metod. Mogli samodzielnie wykonać naklejenie na karoserię wybranych wzorów. Dzięki temu, że do Zawady zjechali się najwięksi specjaliści w swojej specjalności dane było uczniom uczestniczenie w wydarzeniu na najwyższym światowym poziomie.  Głównym zadaniem Akademii Młodego Mechanika jest promowanie wśród uczniów nowoczesnych metod pracy w warsztacie oraz możliwość odkrywania swoich zainteresowań, ogniskowania swoich pasji i poszerzanie horyzontów wiedzy. Twórca idei Akademii i  jej realizatorem, a zarazem twarzą jest  znany prezenter samochodowy, prowadzący swój program w TVN Turbo Grzegorz Duda, który w czasie wydarzenia w Zawadzie każdemu udzielał odpowiedzi na jego pytania i opowiadał o idei  i celach Akademii Młodego Mechanika. 

W czasie Akademii podpisaliśmy umowę trójstronna miedzy Akademią, Warsztatem MOMOT i naszą szkołą mającą na celu promowanie kierunków mechanicznych i kształcenie nowych uczniów przy pomocy nowoczesnych urządzeń i rozwiązań technologicznych.

  Dla wszystkich uczestników Akademii tradycyjny bigos przygotowali uczniowie uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

https://www.zamojska.pl/artykul/4758,kolejna-umowa-zs-nr-2-w-szczebrzeszynie

https://lublin.tvp.pl/74638301/akademia-mlodego-mechanika?fbclid=IwAR2n8JhHgwihRfkcn242MLKGE8qQz53gC_wNZ-YTwoDwMkBHSeqGh2DHU2E

Skip to content