Wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego

W dniu 23 października 2024 roku odbyła się wycieczka przyrodnicza do Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. Na wycieczkę wybrało się na nią 38 chętnych uczniów pod opieką Pani Marii Mazur, Pani Katarzyny Stangryciuk i Pana Mateusza Kwika. Celem wycieczki było poznanie fauny i flory RPN,  form ochrony przyrody realizowanych na terenie parku, zapoznanie się z zasadami zachowania się na terenach chronionych.

Pogoda wraz z krajobrazami była piękna. Uczniowie przeszli ścieżką przyrodniczą po wydmach, zwiedzili malownicze Stawy Echo, obejrzeli bardzo ciekawe  wystawy tematyczne znajdujące się w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym. A ostatni punkt, czyli organizacja ogniska dla uczniów była dodatkowym urozmaiceniem tego bogatego treścią dnia- wszyscy byli uśmiechnięci, wypoczęci i pełni nowej wiedzy. Wycieczka pozwoliła na integrację uczniów z różnych klas.