Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zamościu

W ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej dziś (17.10.2024) w Zamościu Lubelski Kurator Oświaty Tomasz Szabłowski oraz działający w imieniu Wojewody Lubelskiego Krzysztofa Komorskiego Dyrektor Delegatury w Zamościu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Rafał Farion wręczyli odznaczenia państwowe oraz medale nauczycielom i dyrektorom szkół z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego oraz miasta Zamość.Lubelski Kurator Oświaty Tomasz Szabłowski wręczył też nagrody Ministra i Nagrody Kuratora szczególnie wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom szkół. Wśród  odznaczonych był też dyrektor szkoły Zenon Ważny, który otrzymał nagrodę Kuratora.

Uroczystość odznaczenia nauczycieli i dyrektorów odbyła się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu. Zorganizowana została przez pracowników Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie na czele z panią Dyrektor Katarzyną Wołoszyn.

Poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości przygotowali uczniowie naszej szkoły  – Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie pod opieką Pań Agnieszki Nowak i Katarzyny Stangryciuk – nauczycieli zawodu w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Zamościu.

Gratulujemy także wszystkim wyróżnionym.