Podpisanie listu intencyjnego o współpracy z LOT AMS

W dnu 10.09.2024r.w Warszawie w siedzibie LOT AMS – polskiej firmy zajmującej się serwisem i naprawą samolotów dla największych przewoźników lotniczych, miały miejsce rozmowy dotyczące współpracy Zespołu Szkół nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie i LOT AMS. W rozmowach uczestniczyli: Pani Aleksandra Juda – Prezes Zarządu  LOT AMS, Pan Stanisław Grześko – Starosta Zamojski i dyrektor szkoły Pan Zenon Ważny.

Rozmowy dotyczyły organizacji praktycznej nauki zawodu w warsztatach w siedzibie firmy w Warszawie w ramach praktyk uczniowskich, objęcia pomocą dydaktyczną i merytoryczną prowadzonych zajęć oraz objęciem patronatu nad klasami technika mechanika lotniczego przez LOT AMS. Na zakończenie rozmów podpisano list intencyjny o współpracy i wyrażono chęć dalszych rozmów celem podpisania umowy o współpracy i utworzenia klas patronackich technika mechanika lotniczego. Współpraca z największym przedsiębiorstwem remontowym w branży lotniczej w Polsce daje naszym uczniom po zakończeniu nauki możliwość podjęcia pracy na całym świecie.