konkurs “Wakacje z historią”

Konkurs
„Wakacje z historią”​

KONKURS „WAKACJE z HISTORIĄ” ROZSTRZYGNIĘTY!

Dnia 27 września 2021 r. w Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników konkursu zorganizowanego przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość „Wakacje z historią”.

Ideą konkursu było zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy na temat bohaterów podziemia niepodległościowego naszego regionu. W konkursie wzięło udział 27 uczestników z 16 szkół Powiatu Zamojskiego, Powiatu Tomaszowskiego i Powiatu Lubaczowskiego ( tereny działania Inspektoratu Zamojskiego AK).

Uczeń Zespołu Szkół Nr 2 im dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie Szymon Wachowicz swoją pracą na temat działalności śladami Jana Kryka ps. „Topoli” zdobył pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Szymon wybrał postać „Topoli”, ponieważ był on uczniem tej samej szkoły co on.

Nauczycielka historii Zespołu Szkół Nr 2 im. dr Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie – Pani Agnieszka Sawic-Kołodziejczyk – była opiekunem Szymona w czasie konkursu.

Skip to content