Inauguracja kształcenia praktycznego klasy patronackiej Branżowej Szkoły I Stopnia w Szczebrzeszynie

24 września 2021 r.

Odbyła się inauguracja kształcenia praktycznego klasy patronackiej  Branżowej Szkoły I Stopnia w Szczebrzeszynie w branży motoryzacynej

W dniu 24.09.2021 roku w naszej szkole miała miejsce doniosła  wizyta ministra MEiN pana profesora Przemysława Czarnka.

Odbyła się ona w związku z „Inauguracją współpracy patronackiej w ramach kształcenia z przedmiotów w branży motoryzacyjnej” między panem Mirosławem Momotem a nasza szkołą,

Podczas spotkania z panem ministrem w naszej szkole gościły również inne  znane osobistości:

pani poseł Beata Strzałka,

pan poseł Sławomir Zawiślak,

kurator KO w Lublinie pani Teresa Misiuk,

starosta zamojski pan Stanisław Grześko i wicestarosta pan Witold Marucha,

starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zamościu pan Mirosław Momot.

Podczas tej wizyty miało miejsce wystąpienia;  pana ministra, pani kurator oraz pani dyrektor i pana starosty. Wszyscy odnosili się do znaczenia nawiązanej właśnie współpracy oraz jej roli dla nauki zawodu mechanika samochodowego i lakiernika.

Zostały zaprezentowane również spoty prezentujące zawody, w których kształci się młodzież naszej szkoły a także nasza oferta edukacyjna oraz krótka część artystyczna. Goście zwiedzali również naszą szkołę a później udali się do nowo wybudowanego  zakładu pana Momota gdzie zapoznali się z nowa technologią dotyczącą motoryzacji.

Wizyta przebiegała w przyjaznej atmosferze a jej przebieg można było obejrzeć tego samego dnia w programach TVP-Lublin, TVP-info, na Facebooku oraz na stronie MEiN.